x-default10 lutego 2015 roku będzie obchodzony, po raz jedenasty, Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji podejmowane są działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów.
Hasło przewodnie tegorocznych obchodów – „Razem tworzymy lepszy Internet„. Podejmowane działania podczas obchodów DBI mają zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

 

>>Bezpieczny Internet – zestawienie bibliograficzne przygotowane 10.02.2015<<

dbi2015_poziom1

DSCN5575DSCN5576DSCN5579

 

 

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są w tym roku także Microsoft i Facebook. Wydarzenie zostało objete honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka. czytaj dalej>>>